اخبار

برگزاری جلسه کمیته دانشگاهی توریج زایمان طبیعی در معاونت درمان

برگزاری جلسه کمیته دانشگاهی توریج زایمان طبیعی در معاونت درمان
اولین جلسه کمیته دانشگاهی ترویج زایمان طبیعی با حضور اعضای این کمیته در معاونت درمان دانشگاه برگزار شد.

گالری عکس

دراین جلسه که به فوریت و در پی دستورالعمل جدید وزارت متبوع در برگزاری کمیته های ترویج زایمان طبیعی روز چهارشنبه 19 اردیبهشت 97 در سالن اجتماعات معاونت درمان برگزار شد، مدیر روابط عمومی دانشگاه، مشاور رییس دانشگاه در امور بانوان، مدیر نظارت و اعتبار بخشی، رییس و کارشناسان گروه سلامت مادر، نوزاد و مامایی معاونت درمان، تعدادی از اساتید گروه های زنان و زایمان، بیهوشی و مامایی دانشگاه حضور داشتند.
دکتر تهرانیان مدیر گروه سلامت مادر، نوزاد و مامایی معاونت درمان دانشگاه با اشاره به تغییراتی که بنابه دستورالعمل جدید وزارت متبوع در برگزاری کمیته های ترویج زایمان طبیعی بوجود آمده، گفت: بر اساس این دستورالعمل جدید و به منظور ترویج فرهنگ زایمان طبییعی درجامعه از این پس مدیر روابط عمومی دانشگاه به عنوان عضو ثابت کمیته ترویج زایمان طبیعی است.    
وی با بیان این نکته که هدف کلی این کمیته ارتقا سلامت مادران و نوزادان در کشور است، افزود: جدااز این هدف کلی، اهداف اختصاصی این کمیته شامل: کاهش میزان سزارین، حفظ حرمت و کرامت انسانی مادر باردار، تکریم وافزایش رضایتمندی، کاهش پرداختی از جیب مردم، حمایت روحی و روانی از مادر باردار در انتخاب نوع زایمان، افزایش رضایتمندی ارائه دهندگان خدمات زایمانی و در نهایت افزایش استفاده از روش های مختلف کاهش درد زایمان طبیعی است.
دکتر تهرانیان درخصوص زایمان بدون درد گفت: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی تهران نسبت به سایر دانشگاه ها در مورد تعداد زایمان های بی درد به روش اپیدورال و اسپاینال و چه به لحاظ آموزش روش های مختلف زایمان بدون درد به کمک اساتید محترم بیهوشی وضعیت خوبی نسبت به سایر دانشگاه های علوم پزشکی دارد.  
دکتر پارساپور مدیر روابط عمومی دانشگاه نیز با تاکید بر اهمیت موضوع ترویج فرهنگ زایمان طبیعی گفت: با توجه به سیاست های وزارت متبوع در اشاعه فرهنگ زایمان طبیعی، به نظر می رسد نیاز است با کمک گرفتن از معاونت اجتماعی در کنار معاونت درمان وزارت بهداشت، در سطوح بالاتری برای مذاکره با شرکت ها و بنیاد های فیلمسازی در این موضوع تصمیم گیری و صحبت شود. البته در سطح روابط عمومی دانشگاه، نقش ما پیشنهاد ایده، هدایت و راهنمایی به موسسات و مجموعه هایی است که می توانند در ساخت این بسته های فرهنگی کمک کنند. همچنین در سایت دانشگاه نیز اطلاع رسانی مناسبی در این خصوص انجام دهیم.
عکس و خبر: باهو

روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۴:۲۲
تعداد کلیک: ۱۵۹

اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به معاونت درمان دانشگاه تهران می‌باشد.