اخبار

برگزاری جلسه مشترک روسای بیمارستان های دولتی، مسئولین فنی بیمارستان های خصوصی و مسئولین اعتباربخشی مراکز درمانی تابعه در معاونت درمان دانشگاه با موضوع اعتباربخشی ادواری

برگزاری جلسه مشترک روسای بیمارستان های دولتی، مسئولین فنی بیمارستان های خصوصی و مسئولین اعتباربخشی مراکز درمانی تابعه در معاونت درمان دانشگاه با موضوع اعتباربخشی ادواری
با حضور دکتر مهدی رضایی معاون درمان، چگونگی اجرای برنامه بازدیدهای ادواری دانشگاه در راستای مرحله چهارم اعتباربخشی، در نشست مشترکی با مدیران ارشد بیمارستان های دولتی و خصوصی اعلام شد.

گالری عکس

در جلسه هماهنگی بازدیدهای ادواری اعتباربخشی دانشگاه که با حضور دکتر مهدی رضایی معاون درمان دانشگاه، روز سه شنبه 18 اردیبهشت 97 در سالن اجتماعات معاونت درمان برگزار شد، مدیر درمان، مدیر امور پرستاری و مدیر نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان و مدیران ارشد بیمارستان های خصوصی و دولتی حضور داشتند.
دکتر رضایی در این جلسه یکی از مهم ترین دغدغه های حوزه سلامت را استفاده از خرد جمعی خواند و  با تاکید بر اهمیت ارزش انسان ها افزود: همه ما چه در بخش دولتی و چه خصوص باید بپذیریم که انسان فی نفسه محترم است به ویژه زمانی که برای دریافت خدمتی به ما مراجعه می کند باید به این نکته توجه کنیم. محوریت همه موضوعات توجه به بیمار است و باید در این خصوص اقدامات فرهنگی مناسبی صورت گیرد.  این کانون توجه قرار گرفتن بیماران در بسیاری از سنجه های اعتباربخشی نیز مثل ایمنی بیمار، رضایتمندی و ... ملاک عمل قرار گرفته است.
معاون درمان دانشگاه در ادامه گفت: از مهم ترین وظائف ذاتی هر حاکمیتی در همه جای جهان تامین سلامتی، حفظ رضایتمندی و حفاظت مالی شهروندان است که دولت ها برای رسیدن به این اهداف سه گانه از ابزارهای کنترلی مثل تامین منابع مالی، نظام پرداخت، سازماندهی خدمات، وضع مقررات و نظارت بر حسن اجرای آن ها و به عنوان آخرین اهرم که بسیار مهم و البته زمانبر نیز هست موضوع رفتار چه در ارائه دهنگان خدمت و چه درگیرندگان خدمت، استفاده می کنند.  
وی با اشاره به رویکرد جدید دانشگاه در اعتباربخشی دور چهارم، گفت:  در طول سنوات گذشته به صورت تدریجی و تکاملی دستورات اعتباربخشی تغییر کرده ، در ابتدا به صورت تئوریک و در حد مفهوم سازی بوده و در مرحله بعد با رویکرد فرایندها و امسال با رویکرد پیامدها، خروجی ها یا نتایج فرآیندها اجرا خواهد شد. به همین علت بازدیدهای اعتباربخشی امسال به دو شکل انجام خواهد شد یکی بازدید های ادواری که همکاران ما از حوزه سلامت دانشگاه تمرکزشان بر ارزیابی نتایج اقدامات شما در بیمارستان هاست. و دوم بازدیدهای جامع که پس از بازدیدهای ادواری و با ترکیبی از همکاران وزارت متبوع و دانشگاه بازدیدها انجام می شود. جمع بندی  این نتایج نشان دهنده درجه اعتباربخشی هر یک از مراکز خواهد بود.
دکتر رضایی به عنوان نکته آخر افزود: با شرایط موجود باید بتوانیم به ارتقا کارایی و بهره وری چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوص حوزه سلامت توجه کنیم. و نیاز است که در بعد فنی  بتوانیم قیمت تمام شده خدمات را کاهش داده و در بعد تخصیصی پاسخگوی نیازهای واقعی مردم باشیم.
همه ما باید به عنوان یک وظیفه ملی در برابر مردم مسئول و پاسخگو هستیم و در این مسیر در ارزیابی سنجه های اعتباربخشی تفاوتی میان بخش دولتی و خصوصی قائل نیستیم.
دکتر عباسی مدیر نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان ضمن تشکر از بیمارستان های دولتی و خصوصی در اجرای دوره های سه گانه اعتباربخشی در خصوص چگونگی اجرای بازدیدهای ادواری دور چهارم اعتباربخشی توضیحاتی داد و تاکید کرد: ارتقای کیفیت یک وظیفه مستمر است و باید مدام مورد ارزیابی قرار گیرد. لذا در دور چهارم اعتباربخشی، رویکرد ما توجه به استمرار در ارتقا کیفیت است.

توضیح آن که: در پایان این نشست اعضای حاضر در جلسه پیشنهادات خود را در خصوص سنجه های جدید اعتباربخشی اعلام کردند و قرار شد موارد طرح شده جهت بررسی از طریق معاونت درمان دانشگاه به معاونت درمان وزارت متبوع مکاتبه شود.

عکس و خبر: باهو

روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۰۳
تعداد کلیک: ۱۶۷

اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به معاونت درمان دانشگاه تهران می‌باشد.