اخبار

برگزاری جلسه رسمی اعلام برنامه های عملیاتی معاونت درمان

برگزاری جلسه رسمی اعلام برنامه های عملیاتی معاونت درمان
دکتر رضایی معاون درمان دانشگاه در جمع اعضای کارگروه های برنامه های راهبردی معاونت درمان، اولویت های برنامه های 4 ساله این معاونت را اعلام کرد.

گالری عکس

در این جلسه که روز شنبه 26 اسفند ماه 96 در سالن اجتماعات معاونت درمان برگزار شد،دکتر مهدی رضایی معاون درمان دانشگاه، در میان جمعی متشکل از معاون بین الملل دانشگاه، روسای بیمارستان ها، مدیران حوزه معاونت توسعه، مدیران و کارشناسان معاونت درمان در خصوص کلیات راهبردها و برنامه های 4 ساله این معاونت سخن گفت.

وی در ادامه، گفت: در این جلسه از اعضای تیم اجرایی معاونت درمان متشکل از دکتر شباب مدیر درمان، دکتر وسکویی مدیر امور پرستاری، دکتر عباسی مدیر نظارت و اعتباربخشی و دکتر مومنی مدیر داخلی و سرپرست دبیرخانه تحول نظام سلامت با محوریت دکتر حاتم نژاد که در کنار من در تهیه و تدوین برنامه استراتژیک معاونت درمان،تلاش کردند قدردانی می کنم. در نهایت برنامه های راهبردی معاونت درمان پس از برگزاری جلسات مستمر و بررسی های دقیق، تنظیم و به تصویب هیئت رئیسه دانشگاه رسیده و ابلاغ شد. 

دکتر رضایی با بیان این نکته که در اجرای این برنامه ها 8 کارگروه تخصصی دیده شده، افزود: امروز در جمع اعضای کارگروه های تخصصی برنامه عملیاتی معاونت درمان که ترکیبی است از صاحب نظران، مدیران و کارشناسان مربوطه هستیم و پیش بینی اولیه ما بر این است که پس از تهیه پروپوزال از سوی کارگروه ها و تنظیم برنامه زمانبندی در 6 ماهه اول سال 97 جمع بندی نظرات تئوریک و فرصت های مشاهده ای و 6 ماهه دوم سال 97 اجرای برنامه ها را شاهد باشیم.

معاون درمان دانشگاه با اشاره به اولویت های برنامه عملیاتی معاونت درمان در سال 97 گفت: به عقیده بسیاری از اندیشمندان سریع ترین راه برای پیشرفت بین المللی شدن است.خوشبختانه جامعه پزشکی ما تا حدودی در ارتباط با جامعه بین المللی است. در همین راستا و در راس برنامه ارتقا کیفیت خدمات درمانی، برآنیم تا با همکاری معاونت بین الملل دانشگاه برنامه هایی تدوین کنیم که این فرصت را برای سایر ارائه دهنگان خدمت به ویژه گروه پرستاری و مدیران ایجاد کنیم.در بحث مدیریت و اداره بیمارستان ها باید تلاش شود به شرایط مطلوب دست یابیم. همچنین در موضوع طرح تحول نظام سلامت که 4 سال از اجرای آن می گذرد قطعا امروز نیاز به بازنگریست. مسئله هتلینگ نیز نه تنها در ایران بلکه در کشورهای پیشرفته دنیا بسیار مورد توجه است و در برنامه طرح تحول دیده شده که متاسفانه در بعضی موارد به دلیل فوریت هایی نیاز به اصلاحات دارد.

وی در ادامه همچنین به موضوعاتی چون تامین مالی بیمارستان ها، نظام پرداخت،تعهد حرفه ای، تجهیزات پزشکی، خیرین سلامت، برون سپاری خدمات، توسعه فناوری اطلاعات و اقتصاد درمان پرداخت و گفت: مدل تامین مالی بیمارستان ها معضلی است که بستر آن در سطح کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، سیاستگذاران وزارت بهداشت و در سازمان های بیمه گر در حال بررسی و چاره جویی است و ما در کارگروه مربوطه به آن خواهیم پرداخت. همچنین مسئله نظام پرداخت از نکات مهمی است که می تواند رفتار درمانی ما را تحت تاثیر قرار دهد. طبق آمار و ارقام یکی از مهمترین منابع پرت هزینه های سلامت در تصویر برداری و آزمایشگاه هاست. که خوشبختانه در حوزه آزمایشگاه ها با ارائه طرحی از سوی دانشگاه در بسته های ابلاغی وزارت بهداشت با عنوان سطح بندی خدمات آزمایشگاهی آمده که مورد توجه برنامه های ما نیز هست. در بحث برون سپاری خدمات که از شیوه های مدیریتی است و بدون تردید از وظائف معاونت درمان است باید الگوهایی تعریف کنیم که واگذاری ها به درستی تعریف شود تا از نعمات آن در حوزه درمان بهره مند شویم.  

معاون درمان دانشگاه با تاکید بر اهمیت موضوع اقتصاد درمان افزود: امیدواریم با بهره گیری از اساتید و اهل فن در حوزه اقتصاد و سلامت بتوانیم این واحد مهم را در ستاد و بیمارستان ها بازتعریف کنیم.در موضوع قیمت تمام شده خدمات برآنیم تا حداقل در برخی واحدهای پرهزینه با هدف اصلاحات ورود کنیم.

 دکتر کردی معاون بین الملل دانشگاه نیز در این نشست گفت: ارتقای آموزش، خدماتدرمانی، تبیین فرهنگ اسلامی ایرانی، توریست درمانی، ارتقای توان علمی کادر غیر پزشکی در بعد بین الملل می تواند کمک کننده باشد.

وی معاونتبین الملل دانشگاه را پشتیبان و تقویت کننده سایر معاونت های دانشگاه، اعلام کرد.

توضیح آن که: در ادامه روسا و مدیران بیمارستان ها و مدیران ستادی دانشگاه ضمن تشمر از اقدام ارزشمند معاونت درمان قول مساعدت و همکاری در اجرای آن را دادند.

عکس و خبر: باهو

روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۱۱
تعداد کلیک: ۱۳۶

اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به معاونت درمان دانشگاه تهران می‌باشد.