اخبار

گرامیداشت بسیج ملی تغذیه در معاونت درمان

گرامیداشت بسیج ملی تغذیه در معاونت درمان
در آخرین روز گرامیداشت بسیج ملی تغذیه به منظور حساس سازی پرسنل معاونت درمان برای اهمیت به عوارض کمبود ریز مغزی ها به خصوص ویتامین د یک عدد مکمل ویتامینی به همراه مطالب آموزشی در اختیار کارکنان گذاشته شد

آیا میدانید : نتایج دومین بررسی ملی وضعیت ریزمغذیها در 11 اقلیم کشور در سال 1391 ، حاکی از شیوع بالای کمبود ویتامین "د" در بزرگسالان می باشد. به نحوی که بیش از نیمی از زنان کشور با کمبود ویتامین "د" مواجه اند و در مردان بزرگسال نیز شیوع کمبود ویتامین"د" قابل توجه است.

آیا می دانید: این ویتامین علاوه بر نقشی که در جذب کلسیم، حفظ سلامت استخوانها و پیشگیری از پوکی استخوان دارد، در پیشگیری از بسیاری از بیماریهای غیرواگیر از جمله دیابت نوع 2 ، بیماریهای خودایمنی مثل بیماری مولتیپل اسکلروز(  MS) و انواع سرطان نیز موثر است.

آیا می دانید: کلیه زنان و مردان 59 - 30 ساله باید ماهیانه یک دوز مکمل خوراکی ویتامین "د" حاوی 50000 واحد ویتامین )مگادوز(، جهت پیشگیری از کمبود ویتامین "د" مصرف نماید.

آیا می دانید: با توجه به شیوع بالای کمبود ویتامین "د" در جامعه، قبل از ارائه مگادوز با دوزپیشگیری )ماهی یک عدد مکمل 50000 واحدی(، لزومی به اندازه گیری سطح سرمی ویتامین "د" نیست.


.

روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه
۱۵ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۱۱
تعداد کلیک: ۶۰۷

اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500