اخبار

برگزاری چهارمین جلسه شورای پیوند اعضا

برگزاری چهارمین جلسه شورای پیوند اعضا
روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران: در چهارمین جلسه شورای پیوند دانشگاه به بررسی پیوند کلیه در اطفال پرداخته شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه: این جلسه 28 آذر 94 در ساختمان مرکز دانشگاه با حضور رییس دانشگاه و اعضاء شواری پیوند تشکیل شد.
دکتر شعبانی عضو شورا و رییس اداره پیوند و بیماری‌های خاص معاونت درمان گفت: این نشست به‌منظور پیگیری مصوبات جلسه پیشین و تجمیع افکار اعضاء شورا برگزار شد. وی با اشاره به طراحی فرم های جدید آمار پیوند و فراهم آوری اعضا توسط معاونت درمان گفت: این فرم ها به بیمارستان های تحت پوشش ارسال شده که باید هر سه ماه تکمیل و به این معاونت منعکس شود. وی همچنین از تعیین چهار نفر از کارکنان دانشگاه به منظور بازرسی از بخش های ویژه بیمارستانی برای شناسایی مرگ مغزی و معرفی آن ها به واحدهای فراهم آوری اعضاء خبر داد.
در ادامه دکتر پورمند رییس بیمارستان سینا در خصوص اهمیت موضوع پیوند کلیه در اطفال و مسائل مربوط به آن توضیحاتی داد و قرار شد.
دکتر جعفریان رییس دانشگاه و شورای پیوند گفت: می بایست پتانسیل‌های موجود در دانشگاه درزمینهٔ پیوند اعضاء در اطفال به‌صورت جامع موردبررسی قرار گیرد تا در آینده برای پیوند اطفال، بخش های مجزا داشته باشیم.
توضیح این که: بخش های پیوند و واحدهای فراهم آوری اعضا در سایت خدمات درمانی(http://medicalcare.tums.ac.ir)  که به تازگی توسط معاونت درمان دانشگاه راه اندازی شده معرفی شده اند.
همچنین در صفحه نخست سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران (  http://www.Tums.ac.ir) لینک دسترسی به آمار پیوندهای انجام شده تحت عنوان پیوند اعضاء قرار داده شده است.
خبر: باهو
عکس: آرشیو

روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه
۲۸ آذر ۱۳۹۴ ۱۳:۴۲
تعداد کلیک: ۱,۹۲۹

اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500