اخبار

جلسه شورای مدیران معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران

جلسه شورای مدیران معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران
دکتر سید فرشاد علامه در شورای مدیران معاونت درمان از اقدامات نوآورانه این معاونت در حوزه صیانت از حقوق شهروندی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران معاونت درمان، چهارمین نشست شورای مدیران ستاد معاونت درمان دوشنبه 24 مهر 1399 با حضور دکتر سید فرشاد علامه معاون درمان، دکتر علی گنجعلیخان مدیر تعالی بالینی و امور بیمارستان‌ها، سیمین رنجبران مدیر امور پرستاری، دکتر شعبان علیزاده رئیس اداره امور آزمایشگاه‌ها، دکتر مجتبی نیازی رئیس اداره نظارت بر اورژانس بیمارستانی، دکتر محبوبه میرزایی مسئول آمار و مدارک پزشکی، مرجانه تقوی رئیس امور نظارت بر درمان بیماران بستری، الهه نظری مسئول گروه مامایی و نجمه باهو مسئول روابط عمومی معاونت درمان برگزار شد.
دکتر علامه با اشاره به مواردی که در جلسه اخیر هیئت‌رئیسه دانشگاه مطرح شد گفت: 54 برنامه عملیاتی حوزه درمان دانشگاه طبق بخشنامه وزارت بهداشت شامل حوزه‌های ستاد معاونت درمان، مدیریت پرستاری، اورژانس‌های بیمارستانی، پدافند غیرعامل، گروه مامایی و طب سنتی و مشتمل بر 150 فعالیت اجرایی است که باید با بررسی دقیق مسئولان مربوطه فهرستی از برنامه‌هایی که مسئولیت اجرایی آن با سایر واحدهای تابعه دانشگاه است تهیه و به معاونت توسعه اعلام شود. ضروری است تمامی واحدها با هماهنگی دکتر میرزایی نسبت به تکمیل فعالیت‌های اعلام‌شده به‌ویژه برنامه‌های طلائی در بازه زمانی تعیین‌شده اقدام کنند.
وی در ادامه بر مستندسازی عملکرد این معاونت در حوزه صیانت از حقوق شهروندی تأکید کرد و افزود: ستاد معاونت درمان دانشگاه در چند ماه اخیر اقدامات نوآورانه و قابل‌توجهی را در این راستا همچون ساماندهی و به‌روزرسانی پروتکل‌های درمانی، اصلاح فرآیندهای اجرایی در معاونت و بیمارستان‌ها، ارائه طرح‌های HSR با موضوعاتی چون نقشه بخش‌های بیمارستانی، نحوه اداره بخش‌های جدید، تعادل بار نیروهای درمانی و آموزشی، نحوه جذب نیروهای درمانی و پایش آن‌ها، طراحی سامانه ثبت اطلاعات مادران باردار، برگزاری جلسات مورنینگ مجازی بیماران بستری کووید 19، راه‌اندازی کلینیک مجازی در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، ارتباط شرکت‌های دانش‌بنیان با بیمارستان‌های تابعه در قالب برگزاری فن بازار سلامت، پیشنهاد به کاری گیری نرم‌افزار Voice to text برای ثبت الکترونیکی گزارش‌های پرستاری، راه‌اندازی شبکه مجازی درمان دانشگاه و صفحه اینستاگرام معاونت درمان و تقدیر از مدیران و کارشناسان حوزه درمان در مناسبت‌های مختلف و ... انجام داده است.
دکتر گنجعلیخان نیز در این جلسه بر ضرورت تحلیل شکایات رسیده برای کمک به اصلاح فرآیندهای اجرایی حوزه درمان دانشگاه تأکید کرد و گفت: ستاد معاونت درمان اتاق فکری برای چاره‌جویی و کمک به حل چالش‌های ارائه خدمات درمانی بیمارستان‌ها به مراجعان است. بذرکار و هم‌اندیشی مدیران و کارشناسان معاونت درمان در بیمارستان‌ها میوه می‌دهد.

خبرنگار: نجمه باهوروابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران
۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۱۷
تعداد کلیک: ۷۷

اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500