اخبار

برگزاری دومین جلسه بررسی میزان پیشرفت برنامه‌های عملیاتی معاونت درمان

برگزاری دومین جلسه بررسی میزان پیشرفت برنامه‌های عملیاتی معاونت درمان
دکتر سید فرشاد علامه در جلسه‌ای با مدیران و مسئولان واحدهای مدیریت تعالی بالینی، اقتصاد درمان و پرستاری معاونت درمان گفت: یکی از رسالت‌های اصلی معاونت درمان ایجاد تعامل میان حوزه‌های بالین و آموزش است.

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه، دومین جلسه برنامه‌های عملیاتی معاونت درمان که روز دوشنبه 26 خرداد 1399 و با حضور دکتر سید فرشاد علامه معاون درمان، دکتر علی گنجعلی خان مشاور معاون درمان، دکتر مصطفی امینی مدیر تعالی بالینی و امور بیمارستان‌ها، سیمین رنجبران مدیر امور پرستاری دانشگاه و مسئولان واحدهای مدیریت تعالی بالینی و اقتصاد درمان برگزار شد.
در این نشست در محورهایی چون: میزان پیشرفت برنامه‌های ارتباط با دانشکده‌های تابعه، تشکیل کمیته R&D در معاونت درمان، صحت سنجی اطلاعات حاصل از HIS بیمارستان‌ها، وضعیت دفاتر treatment بیمارستان‌ها، امکان گزارش‌نویسی پرستاران به‌صورت voise to text، تفکیک رنگ استیشن پرستاران در اورژانس متناسب بارنگ پرونده‌ها به‌منظور شناسایی بهتر از سوی بیمار و همراه بیمار، چالش‌های Home Care (مراقبت‌های پرستاری در منزل)، یکسان‌سازی کدهای بیمارستانی، چالش‌های برون‌سپاری خدمات سلامت در مراکز تحت پوشش دانشگاه بررسی و تبادل‌نظر شد.
معاون درمان دانشگاه در این جلسه با تأکید بر اهمیت همکاری معاونت درمان با دانشکده‌های تابعه گفت: یکی از رسالت‌های اصلی معاونت درمان ایجاد تعامل میان حوزه‌های بالین و آموزش است. در حال حاضر در دانشکده‌های توان‌بخشی و داروسازی پتانسیل‌های درمانی وجود دارد که متأسفانه کمتر موردتوجه قرارگرفته شده و موردنیاز حوزه درمان است.
وی در ادامه از لزوم ایجاد واحد تحقیق و توسعه (R&D) در معاونت درمان سخن گفت و افزود: باید به سمتی برویم که تردد استادان و دانشجویان به حوزه درمان بیشتر شود.
دکتر علامه در ادامه گفت: گزارش‌ها Live و انبار داده سیستم های اطلاعات بیمارستانی (HIS) نیاز به صحت سنجی دارد. باید مشخص شود چه کسی در چه بازه زمانی چه اطلاعاتی را باید در HIS بیمارستان‌های تابعه ثبت کند.
معاون درمان دانشگاه خدمات پرستاری در منزل را یک نیاز ضروری خواند و افزود: متأسفانه مشکلات زیادی در این حوزه وجود دارد که باید برای آن چاره‌اندیشی و نحوه ارتباط بیمارستان‌ها با شرکت‌های Home Care مشخص شود.
وی در پایان بر تشکیل کمیته واگذاری خدمات سلامت در معاونت درمان، بررسی هزینه و درآمد و بازنگری برون‌سپاری‌های انجام‌شده تأکید کرد.
 
خبرنگار: نجمه باهو

روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۵:۵۰
تعداد کلیک: ۱۸۰

اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500