اخبار

از ابتدای بحران کرونا تاکنون خانواده‌ام را ندیده‌ام/ گفت‌وگو با دکتر محسن آرمیده یکی از مدافعان سلامت دانشگاه در بیمارستان بهارلو

از ابتدای بحران کرونا تاکنون خانواده‌ام را ندیده‌ام/ گفت‌وگو با دکتر محسن آرمیده یکی از مدافعان سلامت دانشگاه در بیمارستان بهارلو
در حاشیه بازدیدهای نوروزی هیئت‌رئیسه دانشگاه از بیمارستان‌های تابعه خدمت دهنده کرونا گفت‌وگویی با دکتر محسن آرمیده متخصص طب اورژانس بیمارستان بهارلو انجام شد، متن کامل آن را در ادامه بخوانید.

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه، گفت‌وگو با دکتر محسن آرمیده متخصص طب اورژانس بیمارستان بهارلو که یکی از بیمارستان‌های خدمت دهنده کرونای دانشگاه است را در ادامه بخوانید:

خودتان را برای خوانندگان سایت معرفی کنید.
من دکتر محسن آرمیده متولد 18 بهمن 1336 هستم و سه فرزند دختر دارم. ورودی 1354 در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و هم دوره دکتر کریمی رئیس محترم دانشگاه بودم. در سال 1387 هم در رشته تخصصی طب اورژانس دانشگاه شهد بهشتی قبول شدم؛ و الان به عنوان متخصص طب اورژانس بیمارستان بهارلو مشغول ارائه خدمت پزشکی به بیماران هستم.

در مورد فعالیت بهارلو در خدمت‌دهی به بیماران کرونا بگویید.
بیمارستان بهارلو با عنایت دکتر ناطقی رئیس مرکز و تمامی همکاران حداکثر توان خود را در خدمت به بیماران کرونا قرارداد. در طب اورژانس بهارلو هم از همان روزهای اول بحران، بااینکه تعدادمان کم بود ولی با کمک تعدادی از اعضای طب اورژانس که در شهرهای مختلف طرح می‌گذراندند در هر شیفت دو پزشک طب اورژانس را در برنامه‌ریزی کردیم و توانستیم نهایت تلاش خود را برای کمک به بیماران انجام دهیم.

در خصوص عملکرد خودتان در بحران کرونا بگویید.
از همان اوایل اسفندماه که یکی از همکاران پرستارمان آقای عزیزی فر به کرونا مبتلا شد، زمانی که برای درمان به بیمارستان آمد من اینتوبه اش کردم ولی متأسفانه مؤثر نبود و ایشان در سن 26 سالگی فوت شد. من از همان تاریخ تا امروز صلاح ندانستم به خانه بروم، برای این‌که بیماری را به خانواده و مردم منتقل نکنم. یک‌شب درمیان شیفت هستم و به بیماران کرونا خدمت می‌کنم. حدود یک ماه و نیم است که خانواده‌ام را ندیده‌ام حتی لحظه سال‌تحویل هم کنارشان نبودم و از طریق موبایل با ایشان سال را تحویل کردم.

چرا ترجیح دادید در بیمارستان بمانید و خانواده‌تان را نبینید؟
چون پرسنل درمان خود مهم‌ترین عامل انتقال ویروس هستند. در رفت‌وآمدها امکان انتقال ویروس بسیار بالا می‌رود. ازاین‌رو ایزولاسیون تیمهای درمانی در پیشگیری از گسترش اپیدمی بسیار مؤثر است. در کشور چین هم این موضوع برای جلوگیری از انتقال بیماری موردتوجه قرار گرفت.

پیشنهاد شما برای کاهش رفت‌وآمد تیم‌های درمانی چیست؟
اگر دانشگاه بتواند با هتل‌ها که الان به دلیل شرایط موجود فعالیت خاصی ندارند قرارداد ببندد و تیم‌های درمانی را با وسیله نقلیه مینی‌بوس یا ون اختصاصی در پایان شیفت‌های کاری برای استراحت و تجدیدقوا به این محل ها انتقال دهد بسیار کمک‌کننده است تا این زمان بگذرد و وضعیت به حالت عادی برگردد.

پیام نوروزی شما به همکارانتان چیست؟

سلام می‌کنم به همه همکارانم و تشکر می‌کنم که در این مدت تمام تلاش خود را به کار بستند تا مردم عزیز ما صدمه کمتری ببینند. همکاران حوزه درمان کشور ارزش‌های خود را نشان دادند و ثابت کردند که تا چه اندازه دغدغه مردم را دارند. امیدوارم با کمک هم این بحران را به خوبی پشت سربگذاریم.

خبرنگار: نجمه باهو

روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران
۵ فروردین ۱۳۹۹ ۲۰:۲۷
تعداد کلیک: ۶۳۴

اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500