اخبار

بازدید معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بیمارستان شریعتی

بازدید معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بیمارستان شریعتی
دکتر مریم حضرتی معاون پرستاری وزیر بهداشت در بازدید نوروزی از بخش‌های کرونای بیمارستان شریعتی گفت: از نظر ما تمامی کارکنان پرستاری رسمی، پیمانی، قراردادی و شرکتی شرح وظائف یکسانی دارند و هرگز راضی نیستیم بی‌عدالتی میان آن‌ها حاکم شود.

گالری عکس 

دوشنبه 4 فروردین 99 دکتر مریم حضرتی معاون پرستاری وزیر بهداشت و دکتر عظیمی سرپرست دفتر توانمندسازی معاونت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همراه دکتر شکوه ورعی مدیر امور پرستاری دانشگاه از بخش‌های تریاژ، اورژانس، بستری و ICU مربوط به کرونا در بیمارستان دکتر شریعتی بازدید کردند.
دکتر حضرتی با حضور در جمع کادر پرستاری بیمارستان شریعتی ضمن تبریک سال نو و قدردانی از تلاش‌های ایشان گفت: تبریک و خدا قوت مرا به همه همکاران پرستارم در تمامی نوبت‌های کاری برسانید. مردم امروز بیش از هرزمانی قدر زحمات شما را می‌دانند. قطعاً اگر تلاش‌های دلسوزانه و متعهدانه تیم درمانی نبود بحران کرونا به این خوبی مدیریت نمی‌شد.
معاون پرستاری وزارت بهداشت در خصوص کمبود نیروی پرستاری گفت: خوشبختانه پنج هزار نیرو بدون بروکراسی اداری به دانشگاه‌های علوم پزشکی تزریق‌شده و در حال پیگیری هستیم تا سه هزار نیروی دیگر نیز به بدنه پرستاری اضافه کنیم. این فرصت بسیار خوبی برای جبران کمبود نیروی پرستاری بیمارستان‌های سراسر کشور است.
وی در ادامه با توجه به نگرانی نیروهای شرکتی در خصوص پرداخت‌های پرسنلی افزود: از نظر ما تمامی کارکنان پرستاری رسمی، پیمانی، قراردادی و شرکتی شرح وظائف یکسانی دارند و هرگز راضی نیستیم بی‌عدالتی میان آن‌ها حاکم شود. خوشبختانه مسئولین وزارت بهداشت برای رفع این مشکل در تلاشند و نیروهای شرکتی مطمئن باشند این مشکل پرداختی به‌زودی برطرف شود.
دکتر حضرتی در پایان سخنانش خطاب به همه پرستاران در سراسر کشور گفت: فرصتی پیش آمد تا جامعه پرستاری وظیفه اصلی خود یعنی مراقبت و نگهداری از مردم ایران را به‌خوبی انجام دهد. من به همه شما عزیزان خدا قوت جانانه می‌گویم. صمیمانه از شما متشکرم و دست یکایک شما را می‌بوسم. خداوند به شما اجر بدهد.
دکتر ورعی نیز با توضیح در خصوص نحوه برنامه‌ریزی شیفت‌های نوروزی کادر پرستاری گفت: یکی از نقاط قوت سیاست‌گذاری‌های دانشگاه، مشخص کردن 6 بیمارستان جنرال برای ارائه خدمات کرونا بود. البته سایر بیمارستان‌ها نیز بیماران مشکوک را پذیرش می‌کنند ولی برای اقدامات تخصصی به مراکز ریفرال کرونا ارجاع می‌دهند. بعلاوه کادر پرستاری این بیمارستان‌ها به‌عنوان پشتیبان و کمک‌رسانی در مواقع نیاز به مراکز کرونا اعزام می‌شوند.
مهین سعیدی مدیر پرستاری بیمارستان شریعتی در این بازدید از مجاهدت‌های کادر پرستاری این مرکز گفت و در خصوص نحوه استفاده از تجهیزات حفاظت شخصی کارکنان مطابق با استانداردهای وزارتی توضیحاتی داد.
توضیح این‌که در این بازدید دکتر مهرپور رئیس، دکتر رفعتی مدیر، سعیدی مترون، کریمی سوپروایزر آموزشی و جمعی از پرستاران این مرکز بازدیدکنندگان را همراهی کردند.

خبرنگار: نجمه باهو

روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران
۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۴:۳۲
تعداد کلیک: ۳۹۲

اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500