اخبار

بازدید نوروزی دو عضو هیئت‌رئیسه دانشگاه از بیمارستان‌های یاس و مرکز طبی کودکان

بازدید نوروزی دو عضو هیئت‌رئیسه دانشگاه از بیمارستان‌های یاس و مرکز طبی کودکان
معاونان درمان و آموزشی دانشگاه با حضور در بیمارستان‌های یاس و مرکز طبی کودکان از همکاری و حضور فعالانه مدیران و کارکنان این مراکز قدردانی و عید مبعث و آغاز سال نو را تبریک گفتند.

گالری عکس یاس

گالری عکس مرکز طبی کودکان

دکتر مهدی رضایی معاون درمان، دکتر امیرعلی سهراب پور معاون آموزشی و دکتر شکوه ورعی مدیر امور پرستاری دانشگاه یک‌شنبه 3 فروردین 1398 با حضور در بیمارستان‌های یاس و مرکز طبی کودکان ضمن تبریک سال جدید و عید مبعث از همکاری و حضور فعالانه مدیران و کارکنان این مراکز قدردانی کردند.
دکتر رضایی در جمع مسئولان یاس گفت: من به‌عنوان معاون درمان دانشگاه که از همان روزهای نخست بحران کرونا از نزدیک شاهد حضور داوطلبانه و جهادی و تلاش‌های دلسوزانه کادر پزشکی و پرستاری بیمارستان‌ها بوده و هستم و به همه این عزیزان خدا قوت می‌گویم. وظیفه خود می‌دانم آنچه در توان دارم برای حمایت از تیم درمانی دانشگاه انجام دهم.
وی همچنین در بازدید از بیمارستان مرکز طبی کودکان گفت: همکاری خوب دکتر بدو و تیم مدیریتی ایشان ستودنی است و من قدردان ایشان هستم. یکی از مهم‌ترین نقاط قوت دانشگاه در بحران کرونا حضور داوطلبانه و متعهدانه استادان پیشکسوت در کنار سایر اعضای تیم‌های درمانی مراکز در خط مقدم خدمت‌دهی به بیماران کرونا است که سبب‌ساز تعلق سازمانی افراد در تمامی سطوح بود به شکلی که امروز در بازدیدها می‌بینیم افراد باانرژی و علاقه خاصی درصحنه خدمت حضور دارند و این بسیار باارزش است و باید در خاطرات دانشگاه علوم پزشکی تهران برای آیندگان به یادگار ثبت شود.
معاون درمان در پایان با اشاره به اینکه ممکن است بحران کرونا بعد از فروردین نیز ادامه یابد افزود: باید ترتیبی اتخاذ کنیم که از ابتدای اردیبهشت برخی خدمات درمانی که در بیمارستان‌های دانشگاه به‌منظور کمک به کنترل بیماری کرونا به حال تعلیق درآمد، مجدداً فعال شود تا بیماران دچار مشکل نشوند.
دکتر سهراب پور نیز در این بازدیدها گفت: اهمیت حفظ سلامت کارکنان درمانی برای ما بسیار اهمیت دارد چراکه مردم امروز بیش از هرزمانی به خدمات این عزیزان نیاز دارند و اساساً کمک به درمان بیماران مسئولیت مهم ماست. خوشبختانه در بحران کرونا مردم بیشتر به ارزش‌های کادر درمان کشور پی بردند. پیش‌ازاین هم خدمات تیم‌های درمانی باارزش بود؛ اما هنوز هم کسی حقیقتاً به‌سختی کار پزشکان و پرستاران حین ارائه خدمت بر بالین بیمار واقف نیست.
معاون آموزشی دانشگاه با تبریک سال جدید شمسی گفت: سال نو را به همه همکاران عزیزم از هیئت‌علمی تا فراگیران و همه کارکنان دانشگاه به‌خصوص کادر درمانی، پزشکان، پرستاران، داروسازان و مجموعه عظیمی که نامشان از یادها فراموش می‌شود اما همه ما قدردان زحماتشان هستیم تبریک می‌گویم. امیدوارم سالی که با یک کارزار شروع شد سال بسیار خوبی باشد و در طول این سال و سال‌های آینده یک‌بار دیگر دانشگاه و مردم عزیزمان نشان دهند ما مردان و زنان روزهای سخت هستیم و می‌توانیم وظائفمان را به‌خوبی انجام دهیم و در این راه سخت از مسئولیتی که بر دوش داریم سربلند بیرون آبیم.
دکتر شروین بدو رئیس بیمارستان مرکز طبی کودکان نیز در این بازدید به خلاصه‌ای از اقدامات این بیمارستان در بحران کرونا اشاره کرد و گفت: با همکاری استادان این مجموعه و یکی از گروه‌های دانش‌بنیان هات لاینی تشکیل دادیم که از این طریق پزشکان روزی یک ساعت به مردم مشاوره تخصصی تلفنی می‌دهند. این موضوع کمک زیادی در کاهش بار مراجعات داشت. همچنین morning های این مرکز یک روز در میان به‌صورت وبینار در حال برگزاری است.
وی همچنین از علاقه‌مندی و حضور داوطلبانه کارکنان مرکز طبی کودکان تشکر کرد و گفت: بیست تن از کادر پرستاری ICU این بیمارستان به‌صورت داوطلبانه برای پشتیبانی از همکاران بیمارستان امام خمینی (ره) شتافتند. همچنین همکارانی داریم که مایلند زودتر از نوبت های خود به کار برگردند و ارائه خدمت کنند. این‌ها همه مایه شگفتی و افتخار است.

خبرنگار: نجمه باهو

روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران
۳ فروردین ۱۳۹۹ ۱۵:۲۶
تعداد کلیک: ۱۷۹

اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500