اخبار

برگزاری سومین جلسه کمیته دانشگاهی انطباق با حضور معاون درمان دانشگاه

برگزاری سومین جلسه کمیته دانشگاهی انطباق با حضور معاون درمان دانشگاه
دکتر مهدی رضایی در جلسه کمیته دانشگاهی انطباق گفت: تلاش در راستای رعایت اصل انطباق در ارائه خدمات پزشکی از جمله حقوق شهروندان و از وظائف حاکمیت محسوب می شود.

سومین جلسه کمیته انطباق چهارشنبه 16 بهمن ماه 98 با حضور دکتر مهدی رضایی معاون درمان، دکتر شکوه ورعی مدیر امور پرستاری دانشگاه و سایر اعضای این کمیته برگزار شد.

دکتر رضایی در این جلسه گفت: تلاش در راستای رعایت اصل انطباق در ارائه خدمات پزشکی از جمله حقوق شهروندان و از وظائف حاکمیت محسوب می شود.
دکتر ورعی نیز بر انطباق پزشک همگن و نحوه ارزیابی چک لیست عامل ارائه دهنده پزشک تاکید کرد.
در این جلسه، فاطمه احمد آبادی گزارشی از میزان رعایت حریم و پوشش بیماران در فصول مختلف سال جاری و پیرو مصوبات دومین جلسه همین کمیته، نتایج مطالعه آزمایشی روی چک لیست های حریم و پوشش بیمار از نظر درصد انطباق در واحدهای فیزیوتراپی، الکتروکاردیوگرافی، تزریقات و آزمایشگاه ارائه شد.
وی همچنین در راستای بررسی میزان صحت و دقت در تکمیل چک‌لیست‌های حریم و پوشش که به‌صورت خود اظهاری از بیمارستان گزارش می‌شود افزود: به‌طور تصادفی در برخی از بخش‌ها، چک‌لیست مربوطه توسط فاطمه پولادی کارشناس پرستاری به‌عنوان نماینده معاونت درمان راستی آزمایی شده که نتایج آن نشان‌دهنده صحت گزارش‌های ارسالی از مراکز درمانی است.
در ادامه، پولادی گزارشی از عدم رعایت انطباق در اجرای برخی از فرآیندهای درمانی توسط پزشک همگن ارائه کرد و گفت: کمبود متخصص و فوق تخصص خانم و آقا در برخی از رشته‌های پزشکی و توزیع نامناسب رزیدنت‌های مربوطه، سبب نارضایتی مراجعین و بیماران شده است.
وی افزود: با توجه به غیرقابل ارزیابی بودن برخی از سنجه‌های چک‌لیست رعایت حریم و پوشش در بخش‌های اطفال و زنان، چک‌لیست‌های مربوطه می‌بایست مورد بازنگری و ویرایش قرار گیرد.

خبرنگار: نجمه باهو

روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۵:۲۲
تعداد کلیک: ۱۴۷

اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500