اخبار

برگزاری جلسه هم اندیشی در خصوص بازنگری تعرفه اعمال گلوبال بیمارستان های تابعه با حضور معاون درمان دانشگاه

برگزاری جلسه هم اندیشی در خصوص بازنگری تعرفه اعمال گلوبال بیمارستان های تابعه با حضور معاون درمان دانشگاه
دکتر مهدی رضایی در نشستی با کارشناسان تعرفه معاونت درمان وزارت بهداشت بر لزوم بازنگری تعرفه اعمال جراحی گلوبال بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه، تاکید کرد.

این جلسه روز دو شنبه 4 آذر 98 با حضور دکتر مهدی رضایی معاون درمان دانشگاه، دکتر جلال سعید پور مدیر هماهنگی امور بیمه، تعرفه و استاندارد، مهدی نادری مسئول اجرای DRG و رضا جهانگیری کارشناسان تعرفه معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مریم رادین منش سرپرست اداره اقتصاد درمان معاونت درمان دانشگاه برگزار شد.

دکتر رضایی در این نشست بر لزوم بازنگری تعرفه اعمال جراحی گلوبال بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه، تاکید کرد و گفت: در صورت مساعدت وزارت متبوع، حوزه مدیریت هماهنگی بیمه، تعرفه و استاندارد دانشگاه علوم پزشکی تهران این آمادگی را دارد که با بهره گیری از پتانسیل های موجود همچون بدنه کارشناسی معاونت درمان و مراکز تابعه، مراکز تحقیقاتی تحت پوشش و استادان صاحب نظر گروه مدیریت و اقتصاد درمان و در راستای پیشبرد اهداف نظام سلامت همکاری لازم را در بازنگری تعرفه اعمال جراحی گلوبال انجام دهد. 
نادری با اشاره به پروژه بررسی تعرفه اعمال جراحی گلوبال در معاونت درمان دانشگاه گفت: این نخستین باری است که با این حجم و دقت بالا نسبت به سایر پروژه های که در این حوزه انجام گرفته، کار شده و جای تشکر دارد. وی با پرداختن به پیشینه شکل گیری تعرفه های گلوبال در ایران و چشم انداز آینده این نوع اعمال جراحی افزود: دانشگاه علوم پزشکی تهران به دلیل ریفرال بودن و ارائه خدمات فوق تخصصی به بیماران ارجاعی سراسر کشور پیشرو و مبنای خوبی برای تعیین تعرفه گلوبال و بازنگری آن در کشور است.
دکتر سعید پور در این جلسه پیشنهاد داد: برای شروع در یک بازه زمانی مشخص با همکاری معاونت درمان دانشگاه ومدیریت تعرفه وزارت بهداشت، تعدادی از اعمال جراحی انتخاب و به صورت دقیق مورد ارزیابی قرار گیرد.

خبرنگار: نجمه باهو

روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران
۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۱۶
تعداد کلیک: ۲۱۸

اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500