اخبار

برگزاری جلسه کشوری با موضوع اجرای آزمون سراسری صلاحیت حرفه ای پرستاران

برگزاری جلسه کشوری با موضوع اجرای آزمون سراسری صلاحیت حرفه ای پرستاران
با حضور نمایندگان مدیریت پرستاری دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، جلسه هماهنگی آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه، دوشنبه 4 آذر 1398، جلسه هماهنگی مدیریت پرستاری دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور برای آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران در تاریخ 27 بهمن سال جاری، به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.
معصومه صفرنیا کارشناس مدیریت امور پرستاری دانشگاه در این خصوص گفت: با توجه به اهمیت موضوع، این جلسه به منظور اطلاع رسانی گسترده در سطوح مختلف دانشگاه های علوم پزشکی برگزار شده است. صلاحیت حرفه ای پرستاران از سال 1347 در برنامه های وزارت بهداشت طرح شده بود و هم اکنون به مرحله اجرا رسیده است. در اولین نوبت این آزمون تنها پرستاران در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می توانند از طریق سایت www.sanjeshp.ir اقدام به ثبت نام کنند. این آزمون برای سایر گروه های کادر پرستاری ( اتاق عمل، بیهوشی و فوریت ها) در سال آتی برنامه ریزی خواهد شد.
این آزمون قرار است دو بار در سال اجرا شود و در حال حاضر اجباری نیست. اما در آینده تمامی پرستاران برای استخدام، اشتغال به کار و اخذ مجوز فعالیت در دفاتر مشاوره و جراحی های محدود و بالاخص برای پست های مدیریتی الزامی است.

همکاران کادر پرستاری دانشگاه برای دریافت دفترچه راهنمای آزمون می توانند از طریق سایت معاونت درمان اقدام کنند.

خبرنگار: نجمه باهو

روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران
۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۴:۱۶
تعداد کلیک: ۱۷۷

اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500