اخبار

نشست معاون درمان دانشگاه با مسئولان بیمارستان روزبه

نشست معاون درمان دانشگاه با مسئولان بیمارستان روزبه
حیات انسان ها بسیار با ارزش است باید در حفظ آن بکوشیم دکتر مهدی رضایی در جمع مسئولان بیمارستان روزبه گفت: دغدغه همه کارکنان دانشگاه علوم پزشکی تهران در هر جایگاهی که کار می کنند خدمت به مردم است.

گالری عکس

معاون درمان دانشگاه در جلسه ای که روز شنبه 11 آبان 98 در سالن شورای بیمارستان روزبه برگزار شد از خدمات روانپزشکی و توانبخشی این مرکز به بیماران اعصاب و روان قدردانی کرد.
در این جلسه دکتر مهدی رضایی معاون درمان دانشگاه، دکتر سید طه یحیوی رئیس بیمارستان، دکتر حجت رحمانی مشاور اجرایی معاون درمان، دکتر مصطفی امینی مدیر امور بیمارستان ها، دکتر جلال سعیدپور مدیر هماهنگی امور بیمه، تعرفه و استاندارد دانشگاه، دکتر ونداد شریفی مدیر گروه روانپزشکی دانشگاه، دکتر سیامند انوری مدیر بیمارستان و سایر مسئولان بیمارستان حضور داشتند.
دکتر رضایی در این نشست با قدردانی از نگاه جامعه محور دکتر شریفی و تیم درمانی بیمارستان روزبه در راستای حمایت بیشتر از بیماران اعصاب و روان حتی پس از ترخیص و به صورت سرپایی افزود: این دیدگاه به بیمارستان های سلامت محور( Health promotin hospital) نزدیک و بسیار با ارزش است و می توان با جذب منابع پایدار برای اجرایی شدن طرح های نوآورانه در حوزه اعصاب و روان در سطح دانشگاه و حتی کل کشور بهره برد.   
معاون درمان دانشگاه همچنین حیات انسان ها را هم به لحاظ معنوی و هم از بعد مادی بسیار بارزش خواند و گفت: دغدغه همه کارکنان دانشگاه علوم پزشکی تهران در هر جایگاهی که کار می کنند خدمت به مردم است.
دکتر یحیوی نیز در این جلسه گفت: نگاه پیشرو در سلامت روان به سمتی می رود که درمان بیماران مگر در موارد حاد باید بیرون از بیمارستان و به صورت سرپایی انجام شود. با همین هدف و به منظور کاهش خودکشی در کشور و همچنین با توجه به محدودیت تخت های بستری بیمارستان های روانپزشکی، طرح های خوبی در حوزه توانبخشی، خدمات  روانپزشکی در منزل، روان درمانی تلفنی و ... در این مرکز در حال بررسی و انجام است که برای تداوم و توسعه آن ها نیاز به حمایت معاونت درمان، حوزه ریاست دانشگاه و وزارت متبوع است.   
وی همچنین در خصوص مشکلاتی چون محدودیت نیروی مددکار اجتماعی، کاردرمانگر، مشکلات اقتصادی بیماران، عدم پوشش برخی خدمات روانپزشکی از سوی بیمه ها و چالش های ارجاع بین بیمارستانی نیز توضیحاتی داد.
در این نشست همچنین گزارشی از خدمات توانبخشی سرپایی و بستری، خدمت مدبر (مداخله در بحران های روانپزشکی مبتنی بر case manager در بیماران با قصد خودکشی )، تریاژ بیماران در اورژانس روانپزشکی و خدمات آموزشی پژوهشی خاص مدیریت پرستاری که در این مرکز برای کارکنان و بیماران در حال انجام است نیز توسط مسئولین مربوطه ارائه شد.

خبرنگار و عکاس: نجمه باهو

روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران
۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۶:۳۳
تعداد کلیک: ۲۴۵

اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500