اخبار

برگزاری جلسه استقرار برنامه نظام ارجاع با همکاری مشترک حوزه های بهداشت، درمان و مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه

برگزاری جلسه استقرار برنامه نظام ارجاع با همکاری مشترک حوزه های بهداشت، درمان و مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه
معاون درمان دانشگاه مهمترین و بزرگترین چالش اجرای برنامه نظام ارجاع در تهران را تعیین نقشه واقع گرایانه ارجاع بیماران خواند.

گالری عکس

چهارمین جلسه مشترک معاونت های بهداشت و درمان و مدیریت آمار وفناوری اطلاعات با موضوع استقرار نظام ارجاع، دو شنبه 22 مهر 98 در معاونت درمان دانشگاه برگزار شد و در آن دکتر مهدی رضایی معاون درمان، دکتر سینا مرعشی مدیر آمار و فناوری اطلاعات، دکتر جلال سعیدپور مدیر هماهنگی امور تعرفه، بیمه و استاندارد،دکتر شکوه ورعی مدیر امور پرستاری، دکتر معتمد مدیرگسترش شبکه های بهداشتی درمانی معاونت بهداشت، دکتر محبوبه میرزایی رئیس آمار و مدارک پزشکی و رادین منش رئیس اقتصاد درمان معاونت درمان و تعدادی از کارشناسان مربوطه حضور داشتند.
معاون درمان دانشگاه مهمترین و بزرگترین چالش اجرای برنامه نظام ارجاع در تهران را تعیین نقشه واقع گرایانه ارجاع بیماران خارج از مرز های تعیین شده دانشگاه های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران خواند و گفت: برای تحقق نظام ارجاع همکاری سازمان های بیمه گر موضوعی ضروری است. همچنین ایجاد زیرساخت های آی تی مورد نیاز بیمارستان ها در اتصال به شبکه نظام ارجاع که با همکاری مدیریت آی تی دانشگاه در حال بررسی و اقدام است از دیگر مسائل مهم و پیش روی ما در این مسیر است. باید با یک برنامه زمانبندی منطبق بر برنامه های وزارت بهداشت در نظام ارجاع گام های اجرایی مشخص شده را رو به جلو برداریم.
دکتر مرعشی نیز بر ضرورت تشکیل منظم این جلسات تاکید کرد و گفت: تست فنی ارتباط بین سامانه های سطح 2 و میان افزار وزارت متبوع انجام شده و چرخه شبکه الکترونیک نظام ارجاع در مراکز تابعه دانشگاه در حال تکمیل است . تا پایان سال 98 نیز نوبت دهی الکترونیک در تمامی بیمارستان های تابعه به طور کامل راه اندازی می شود.
در این جلسه دکتر میرزایی و دکتر معتمد هر کدام گزارشی از روند اقداماتی که معاونت های درمان و بهداشت دانشگاه در راستای اجرایی شدن نظام ارجاع برداشته اند ارائه کردند.

خبرنگار و عکاس: نجمه باهو

روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران
۲۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۵:۱۹
تعداد کلیک: ۱۷۶

اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500