اخبار

برگزاری جلسه تدوین محتوای سایت انگلیسی درمان دانشگاه در حوزه گردشگری سلامت

برگزاری جلسه تدوین محتوای سایت انگلیسی درمان دانشگاه در حوزه گردشگری سلامت
عباس آبادی مسئول گردشگری سلامت معاونت درمان گفت: گردشگری سلامت یک صنعت است که در شرایط کنونی توسعه آن می تواند بیمارستان ها را از وضعیت بحران اقتصادی نجات دهد.

گالری عکس

معصومه عباس آبادی مسئول گردشگری سلامت معاونت درمان در نشست با نمایندگان سایت های انگلیسی و مسئولان IPD و IT بیمارستان های دانشگاهی تابعه که دوشنبه 14 مرداد 98 در سالن اجتماعات این معاونت برگزار شد، گفت: تدوین محتوای سایت گردشگری سلامت یک کار تیمی است و هر یک از اعضا باید برای پیشبرد اهداف این حوزه از هیچ کوششی فرو نگذارد.
وی آینده گردشگری سلامت در کشور را روشن خواند و گفت:  اگر چه چالش های اجرایی در این حوزه بسیار است ولی حرکت در این مسیر به نفع کشور است. هر توریسم سلامت سه برار یک توریسم عادی ارزآوری دارد.گردشگری سلامت یک صنعت است که در شرایط کنونی توسعه آن می تواند بیمارستان ها را از وضعیت بحران اقتصادی نجات دهد. بلکه فراتر از آن در توسعه اقتصادی کشور نیز سهم بسزایی دارد. 
عباس آبادی در ادامه در خصوص بخش های مهم اجرایی گردشگری سلامت به سازماندهی، تبلیغات و بازاریابی، تعیین تعرفه خدمات سلامت، آموزش، توانمند سازی و نظارت و اعطای جوز IPD اشاره کرد و گفت: سیاست گذاری کلان این حوزه در کمیته دانشگاهی گردشگری سلامت و زیر نظر رئیس دانشگاه انجام می شود ولی وظیفه راه اندازی و توسعه گردشگری سلامت و کمک به اجرای سیاست های کلی دانشگاه در محیط به عهده کمیته اجرایی است. ضروریست گسترش این صنعت در اهداف کلان و برنامه استراتژیک مراکز تابعه دیده شود.
وی با تاکید بر اهمیت رضایتمندی بیماران خارجی افزود: کیفیت خدمات و حفظ ایمنی بیماران خارجی بسیار مهم است. باید فرآیند پذیرش، درمان و پیگیری بیماران خارجی شفاف و مشخص باشد. همچنین راه اندازی سایت انگلیسی بیمارستان ها و ثبت دقیق اطلاعات بیماران خارجی در سامانه آواب وزارت بهداشت از موارد کلیدی مورد ارزیابی وزارت بهداشت در صدور مجوز IPD    به بیمارستان هاست. 
مسئول گردشگری سلامت معاونت درمان تعرفه گذاری در این حوزه را یک بحث رقابتی خواند و گفت: اگر چه کیفیت خدمات درمانی در دانشگاه علوم پزشکی تهران بسیار بالاست ولی تعرفه های بیماران خارجی باید متناسب و منطقی بوده و حتما به تایید هیئت امنای دانشگاه برسد.
رادین منش رئیس اقتصاد درمان معاونت درمان در این جلسه در خصوص چگونگی تعرفه گذاری در گردشگری سلامت توضیحاتی داد.
مهندس آروین مسئول مارکتینگ گردشگری سلامت معاونت درمان نیز گزارشی از اطلاعات دریافتی بیمارستان ها برای ثبت در سایت انگلیسی درمان دانشگاه ارائه کرد.

خبرنگار و عکاس: نجمه باهو

روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران
۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۱۹
تعداد کلیک: ۱۱۶

اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500