اخبار

اعزام تیم گروه پرستاری دانشگاه به مناطق سیل زده استان خوزستان

اعزام تیم گروه پرستاری دانشگاه به مناطق سیل زده استان خوزستان
دکتر شکوه ورعی مدیر امور پرستاری دانشگاه در گفتگو با خبرنگار معاونت درمان اعلام کرد: دومین تیم پرستاری دانشگاه به منظور ارائه خدمات مورد نیاز به هموطنان خوزستانی وارد مناطق سیل زده این استان شد.

گالری عکس

به دنبال اعزام تیم های مختلف پزشکی و پرستاری دانشگاه به مناطق سیل زده استان خوزستان، روز پنج شنبه 22 فروردین 98 گفتگویی با دکتر شکوه ورعی مدیر امور پرستاری انجام دادیم. این گفتگ. به شرح زیر است:
دکتر ورعی

در خصوص اعزام تیم های پرستاری دانشگاه چه هماهنگی هایی انجام شده است؟

همانطور که اطلاع دارید استان تهران، معین استان خوزستان تعیین شده و در همین راستا معاونت پرستاری وزارت بهداشت در خصوص تامین کارشناس هوشبری و اتاق عمل به دانشگاه اعلام نیاز کرد و ما هم در مدیریت امور پرستاری دانشگاه از میان داوطلبین 3 تن از کارشناسان هوشبری و 2 تن از کارشناسان اتاق عمل را به سرپرستی عظیمی کارشناس هوشبری و با هماهنگی با مدیریت امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی اهواز طی یک ماموریت هشت روزه به خوزستان اعزام کردیم. تیم پرستاری ما با پرواز پنج روز چهارشنبه 21 فروردین 98 عازم خوزستان شدند و در ساعت 7 صبح در اهواز بودند که با همراهی مبینی یکی از کارشناسان پرستاری دانشگاه اهواز به پایگاه مورد نظر هدایت شدند. البته این دومین تیم پرستاری اعزامی دانشگاه به مناطق سیل زده است.

آیا از تیم اعزامی گزارشی در خصوص وضعیت منطقه و بیماران رسیده است؟

بچه ها از بدو ورودشان به اهواز عکس هایی را برای من ارسال کردند. تیم پرستاری دانشگاه برای ارائه خدمات پرستاری به مردم شهر الهایی هدایت شدند.

و به گزارش عظیمی سرپرست تیم اعزامی: اعضای تیم در روز اول ماموریت خود، ابتدا اتاق عمل صحرایی را مورد بررسی قرار دادند. کمبودها و امکانات موجود را مشخص و لیستی از اقلام مورد نیاز جهت انجام اعمال جراحی اورژانس را ارائه کردند.
سپس به مرتب کردن چیدمان اتاق عمل و تست عملکرد دستگاه‌های موجود (کوتر، ساکشن، ماشین بیهوشی، دستگاه الکتروشوک و ...) پرداخته و نواقص را برطرف کردند.
پس از صرف ناهار به کمک همکاران نرسینگ در درمان مراجعین مشغول شده و در یک مانور احیا فرضی شرکت کردند. همچنین درمورد
به روزترین رفرنس احیاء قلبی ریوی انجمن قلب آمریکا (AHA) با حضور باقری، لک و نجاتی بحث و وتبادل نظر شد.
درنهایت به درخواست مسئولین، ‌برنامه شیفت پیشنهادی کارکنان تنظیم شد و دراختیار ایشان قرار گرفت.

خبرنگار: نجمه باهو

روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه
۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ۱۱:۴۲
تعداد کلیک: ۴۶۵

اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500