اخبار

برگزاری جلسه کمیته دانشگاهی کنترل عفونت با حضور معاونین درمان و غذا و داروی دانشگاه

برگزاری جلسه کمیته دانشگاهی کنترل عفونت با حضور معاونین درمان و غذا و داروی دانشگاه
دکتر رضایی معاون درمان دانشگاه در این جلسه بر اهمیت رعایت شاخص های کنترل عفونت در بیمارستان ها و پایش منظم آن تاکید کرد.

گالری عکس

این جلسه روز چهارشنبه 12 دی ماه 1397 در سالن اجتماعات معاونت درمان برگزار شد و در آن دکتر رضایی معاون درمان، دکتر حاجی محمودی معاون غذا و دارو، دکتر صداقت متخصص طب کار و عضو هیئت علمی دانشگاه، دکتر عباسی مدیر نظارت و اعتباربخشی دانشگاه، هادی پور دبیر جلسه و جمعی از متخصصین عفونی بیمارستان های تحت پوشش حضور داشتند.
دکتر رضایی معاون درمان دانشگاه در این جلسه با تاکید بر اهمیت رعایت شاخص های کنترل عفونت در بیمارستان ها و پایش منظم آن گفت: در کنار وضع قوانین و مقررات برای حفظ ایمنی و ارتقای سلامتی بیماران، بایستی ضوابط بازدارنده و اعمال قانون نیز بکارگیری شود. 
وی همچنین با اشاره به اشکالاتی که در ثبت گزارش عفونت های بیمارستانی هست، گفت: باید به دنبال مداخلاتی باشیم که درصد موفقیت ما را در این حوزه افزایش دهد. ورود داده بسیار مهم است چرا که اگر واقعی نباشد، ارزیابی کردن کنترل عفونت بیمارستانی بسیار سخت می شود.
دکتر افهمی در این نشست با اشاره به 5 سیاست سازمان بهداشت جهانی در اشاعه بهداشت دست، گفت: متاسفانه آموزش به تنهایی منجر به تغییر رفتار نمی شود بلکه باید از ابزارهای مختلفی برای فرهنگ سازی در این حوزه بهره گرفت.
دکتر صداقت نیز با تایید پیاده سازی استراتژی های چندگانه در توسعه فرهنگ رعایت شاخص های کنترل عفونت، گفت: فراهمی، فرهنگ می آورد. یک مجموعه مداخله باید معرفی شود و در آن استراتژی های چندگانه ای تعریف و عملیاتی شود.
دکتر سیفی متخصص عفونی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در خصوص سامانه نظام مراقبت عفونت بیمارستانی " inis.health.gov.ir " توضیحاتی داد و افزود: هدف اصلی ما در این سامانه، شناسایی دقیق عفونت های بیمارستانی است.
هادی پور کارشناس مسئول کنترل عفونت معاونت درمان در این جلسه گزارشی از عملکرد کمیته کنترل عفونت دانشگاه در نیمه اول سال 97، شاخص های کنترل عفونت شامل: میزان پذیرش بهداشت دست، میزان گزارش دهی عفونت بیمارستانی و میزان مواجهه شغلی و همچنین وضعیت تشکیل کمیته های کنترل عفونت بیمارستانی ارائه کرد و همچنین در خصوص رعایت استاندارد شاخص های کنترل عفونت در کشورهای در حال توسعه در مقایسه با کشورهای پیشرفته توضیحاتی داد.

خبرنگار و عکاس: نجمه باهو

روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران
۱۵ دی ۱۳۹۷ ۱۳:۲۸
تعداد کلیک: ۲۲۹

اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500