اخبار

برگزاری نشست مشترک جمعی از مسئولین معاونت درمان و دانشکده پیراپزشکی با موضوع پیوند حوزه درمان و آموزش

برگزاری نشست مشترک جمعی از مسئولین معاونت درمان و دانشکده پیراپزشکی با موضوع پیوند حوزه درمان و آموزش
دکتر رضایی معاون درمان دانشگاه در نشست با مسئولین دانشکده پیراپزشکی گفت: تعامل دوسویه حوزه آموزش و اجرایی در دانشگاه، اتفاق مبارک و افقی روشن برای حل مشکلات جاری است.

گالری عکس

این جلسه روز شنبه 8 دی ماه 97 در سالن شورای دانشکده پیراپزشکی برگزار شد و در آن معاون درمان، رئیس و جمعی از اعضای هیئت رئیسه و مرکز رشد دانشکده پیراپزشکی، مشاور معاون درمان، مدیر نظارت و اعتباربخشی، رئیس اداره امور آزمایشگاه ها و مسئول آمار و مدارک پزشکی معاونت درمان حضور داشتند.
دکتر چنگیزی رئیس دانشکده پزشکی، با تشکر از نگاه ویژه دکتر رضایی در خصوص این که: "  دانشکده ها باید در حوزه درمان ایفای نقش کنند" افزود: با توجه به نگرش نوین در حال حرکت به سوی دانشکده های نسل 3 و 4 هستیم. بر این اساس در دانشکده پیراپزشکی یک برنامه مطالعاتی انجام دادیم و در قالب یک برنامه عملیاتی چهار ساله منطبق بر واقعیت ها و توانایی های دانشکده به هیئت رئیسه دانشگاه ارسال کردیم. نتیجه آن که ما می خواهیم آموزش و پژوهش دانشکده مبتنی بر نیاز های دانشگاه انجام شود.  
وی در ادامه، ضمن معرفی رشته ها مختلف علوم پزشکی که در این دانشکده دانشجو می پذیرد، گفت: ما این قابلیت را داریم که گپ ها و چالش های حوزه درمان دانشگاه را به عنوان موضوع تحقیقات انتخاب کنیم و با نگاه رفع مشکلات موجود مورد مطالعه و بررسی قرار دهیم. و هدفمان این است که دانشکده بتواند نقش مهمی را در حوزه سلامت دانشگاه و کشور ایفا کند.
دکتر رضایی معاون درمان دانشگاه، گفت: ما در سنوات گذشته شاهد ادغام اسمی و ساختاری بخش آموزش علوم پزشکی و حوزه اجرا و عملکرد بهداشت و درمان بودیم، ولی متاسفانه این ادغام طی سی و سه سال اخیر اجرایی و عملیاتی نشده است. از سویی ما در حوزه عملیاتی درمان به شدت نیاز به حل مسئله با رویکرد کاملا علمی داریم و از دیگر سو هم آموزش های ما حالت انتزاعی پیدا کرده و فاصله زیادی با اجرا دارد که باید برای آن چاره ای اندیشید.
وی در ادامه با تاکید بر لزوم نگاه همه جانبه در وضع قوانین حوزه درمان افزود: همه ما کشورمان را دوست داریم و تلاش می کنیم کشورمان پایدار بماند. برای پایداری کشورها بر اساس تجارب دنیا نیاز به حاکمیت و حکمرانی خوب داریم. که یک بخش آن کارایی حکومت ها و بخش دیگر کیفیت تنظیم قوانین و مقررات است. با این نگاه حوزه درمان کشور در شرایط مطلوب نیست.
معاون درمان دانشگاه با بیان اهمیت علم و تقدم آن بر اجرا گفت: متاسفانه هیچ ارتباط معنی داری بین آموزش و درمان وجود ندارد . ما به تقدم علم بر اجرا معتقدیم و اعتقاد داریم شما می توانید کمک کنید. ما این آمادگی را داریم که برای حل مسائل حوزه درمان دانشگاه در قالب تفاهم نامه ای از پتانسیل دانشکده های علوم پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه بهره مند شویم. تعامل دوسویه حوزه آموزش و اجرایی در دانشگاه، اتفاق مبارک و افقی روشن برای حل مشکلات جاری است.
دکتر حاجی نوری رییس اداره امور آزمایشگاه های معاونت درمان با اشاره به نیازهای این حوزه در برای عبور از این چالش ها قطعا نیاز به همدلی و همفکری همه اعضای خانواده بزرگ بهداشت و درمان است.
دکتر سعیدپور مشاور معاون درمان نیز تاکید کرد: نیاز است موضوع اقتصاد درمان در همه رشته های علوم پزشکی به دانشجویان آموزش داده شود تا به هزینه های درمان به عنوان بخش مهم کارشان توجه کنند.

خبرنگار: نجمه باهو

عکاس: الهام حق شناس


روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران
۹ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۳۰
تعداد کلیک: ۱۷۷

اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500