اخبار

برگزاری جلسه کمیته انطباق امور اداری و فنی حوزه درمان دانشگاه با موازین شرع مقدس در معاونت درمان

برگزاری جلسه کمیته انطباق امور اداری و فنی حوزه درمان دانشگاه با موازین شرع مقدس در معاونت درمان
دکتر مهدی رضایی معاون درمان دانشگاه در اولین جلسه کمیته انطباق گفت: رعایت اصول انطباق در مراکز درمانی، ضمن ارتقای استاندارد خدمتی، موجب افزایش رضایت مندی مراجعین می شود.

گالری عکس

این جلسه روز شنبه 28 مهر 97 در سالن اجتماعات معاونت درمان و با حضور دکتر مهدی رضایی معاون درمان دانشگاه و سایر اعضای کمیته انطباق امور اداری و فنی حوزه درمان با موازین شرع مقدس برگزار شد.
دکتر رضایی در این جلسه با اشاره به این نکته که موضوع انطباق امور اداری و فنی موسسات پزشکی با موازین شرعی به طور خاص از سوی معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه پیگیری می شود، توضیح داد: اهمیت این موضوع از دید درمان دانشگاه نیز از آن جهت است که، رعایت موازین شرعی منطبق با اصول حرفه ای و اخلاقی در حوزه درمان می باشد. در تمام کشورهای جهان رعایت حریم بیمار جزء الزامات کادر درمانی است و همچنین با توجه به بافت فرهنگی و اعتقادی مردم ایران این موضوع به عنوان یک تکلیف ملی و مذهبی در حوزه درمان کشور مورد تاکید ویژه است. امیدواریم در قالب این کمیته دانشگاهی بتوانیم به اهداف مورد نظر که در قالب دستورالعمل ها و آیین نامه های ابلاغی دانشگاه از سال های گذشته به مراکز تابعه ابلاغ شده دست یابیم. 
معاون درمان دانشگاه با تاکید بر اهمیت موضوع رعایت حقوق بیمار افزود: بر اساس گزارش های نظارتی رعایت موازین انطباقی در بیمارستان های تابعه دانشگاه بیش از 87 درصد است. رعایت اصول انطباق در مراکز درمانی، ضمن ارتقای استاندارد خدمتی، موجب افزایش رضایت مندی مراجعین می شود. ما در معاونت درمان دانشگاه، تمرکزمان نظارت بر حفظ حقوق بیماران و ارائه دهندگان خدمت در حوزه نظارتی درمان دانشگاه و جدیت در عمق بخشیدن و اجرایی شدن دستورالعمل های ابلاغی است. قطعا با ایجاد حساسیت میان کادر درمان، برنامه ریزی درست، چیدمان مناسب نیروی انسانی، استفاده از فضای فیزیکی مناسب و نظارت صحیح این مهم تحقق می یابد. 
وی موضوع رعایت حریم و پوشش بیماران را موضوعی مهم خواند و گفت: رعایت این نکته در ایجاد آسایش و آرامش روحی بیماران موثر است و وظیفه ما به عنوان کادر درمان دانشگاه است که ضمن تلاش در جهت بازیابی سلامت بیمار به حفظ حریم خصوصی آنان نیز توجه کنیم. حتی در موارد خاص که ارائه خدمت تخصصی مورد نیاز بیمار توسط فرد همگن ممکن نیست باید با اجازه خود بیمار، مسیردرمان جایگزین را پیشنهاد دهیم. 
دکتر انوری مدیربیمارستان روزبه و عضو کمیته انطباق با قدردانی از تلاش های حوزه پرستاری دانشگاه در رعایت حفظ حریم و پوشش بیماران گفت: استفاده از اخلاق پزشکی سایر کشورها نیز در این مسیر می تواند کمک کننده باشد. وی همچنین بر رعایت این موازین از سوی فراگیران علوم پزشکی در مراکز آموزشی درمانی نیز تاکید کرد.
میربازغ کارشناس پرستاری معاونت درمان در این جلسه به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در معاونت درمان دانشگاه در خصوص رعایت حقوق بیمار و حفظ حریم و پوشش بیماران ارائه کرد. و همچنین در خصوص استاندارد ملی پوشش بیمار و کارکنان موسسات پزشکی توضیحاتی داد.
در پایان دکتر ورعی مدیر امور پرستاری دانشگاه و نماینده معاونت درمان در پیگیری امور مربوط به حفظ حریم و پوشش بیماران در خصوص نتایج این نشست و چگونگی توالی جلسات بعدی این کمیته توضیحاتی داد. 

خبرنگار و عکاس: باهو

روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران
۲۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۳:۳۹
تعداد کلیک: ۲۵۳

اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500