اخبار

برگزاری جلسه کمیته ساماندهی فرآیندهای اورژانس بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه در معاونت درمان

برگزاری جلسه کمیته ساماندهی فرآیندهای اورژانس بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه در معاونت درمان
با حضور دکتر شباب مدیر درمان، دومین جلسه کمیته ساماندهی فرآیندهای اورژانس های بیمارستان های تابعه دانشگاه برگزار شد.

گالری عکس

این جلسه روز سه شنبه 19 تیر 97 در دفتر مدیر درمان برگزار شد.
دکتر نیازی کارشناس ستاد هدایت دانشگاه در این جلسه گزارشی از وضعیت اورژانس های مراکز تابعه ارائه کرد و به مشکلات موجود در ترخیص بیماران بستری در اورزانس ها پرداخت و افزود: برای دستیابی به علل اصلی عدم ترخیص به موقع بیماران از اورژانس نیاز به مداخله جدی تری هست.
وی در ادامه پیشنهاد داد برای شروع، پایش اورژانس سه بیمارستان شریعتی، بهارلو و مرکز طبی به عنوان پایلوت در نظر گرفته شود.
دکتر حریری متخصص طب اورژانس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) یکی از علل عدم تعیین تکلیف به موقع بیماران در اورژانس را موضوع طولانی بودن مدت انتظار نتایج آزمایشات در اورژانس عنوان کرد و گفت: می توان برای رفع این مشکل از داشتن STATLAB بهره برد تا انحصارا آزمایشات مربوط به بخش اورژانس را انجام دهد.
وی همچنین در خصوص بررسی مشکلات اورژانس ها موضوع خود اظهاری را مطرح کرد و افزود: باید از خود مراکز بخواهیم تا براساس شاخص های اورژانس مشکلات موجود را شناسایی و راهکارهای مفید خود را به این کمیته اعلام کنند. همسویی روسای بیمارستان ها قطعا در مسیر رفع مشکلات بخش های اورژانس بسیار اثربخش است. به همین جهت ضروری است بازخورد این جلسات از طریق معاونت درمان به روسای بیمارستان ها اعلام شود. ما نیاز به تغییر نگرش داریم. و تغییر نگرش نیاز به سیستم پاداش و تنبیه دارد.
دکتر شباب مدیر درمان در این جلسه بر جهت دهی برنامه آموزشی و برگزاری WORKSHOP هایی که منجر به تغییر نگرش شوند، تاکید کرد و گفت: تغییر نگرش موضوعی زمان بر است که باید برای آن برنامه ریزی کنیم.
دکتر ورعی سرپرست مدیریت پرستاری دانشگاه در خصوص طرح HSR "بررسی شاخص های ملی اورزانس در بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی تهران “  نیاز به بررسی میدانی داریم و باید ابزارهایی برای سنجش دلایل ماندگاری بیش از 12 ساعت بیماران در اورژانس را در قالب چک لیست هایی طراحی کنیم.

عکس و خبر: باهو

روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۳:۰۰
تعداد کلیک: ۱۶۱

اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به معاونت درمان دانشگاه تهران می‌باشد.